Ćwiczenia przez internet

Ćwiczenia przez internet

Postprzez magdalena » wtorek, 20 września 2011, 18:59

Jeden z uczniów wspomniał niedawno na lekcji o nowej inicjatywie wsipu - http://www.wsipnet.pl. Ma to polegać na przeniesieniu ćwiczeń i części kartkówek do internetu. Jak dla mnie to wszytko idzie trochę za szybko. Ktoś ma z tym jakieś doświadczenia?
magdalena
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 20 lutego 2011, 00:33

Re: Ćwiczenia przez internet

Postprzez mamas » czwartek, 22 września 2011, 11:59

Doświadczeń za wiele być nie może, bo z tego co wiem dopiero to uruchamiają.
mamas
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 11 września 2011, 15:19

Re: Ćwiczenia przez internet

Postprzez Luno » piątek, 23 września 2011, 08:58

WSiPnet już działa. Do tej platformy internetowej mają dostęp nauczyciele, którzy się tam zarejestrowali i uczniowie, którzy mają kody dostępu w kupionych zeszytach ćwiczeń do 1 klasy gimnazjum. Uczniowie odrabiają pracę domową on-line zadaną przez nauczycieli, nauczyciele otrzymują gotowe wyniki i nie tracą już czasu na żmudne sprawdzanie zadań.
Nauczyciele mogą wysłać do uczniów dodatkowe zestawy ćwiczeń przygotowujące do kartkówek i sprawdzianów, zakładając określony termin ich wykonania i czas trwania. Oferują w ten sposób uczniom alternatywną formę utrwalania i powtarzania materiału. WSiPnet.pl zbiera wszystkie wyniki i umożliwia ich łatwą analizę. Dzięki temu nauczyciel zdiagnozuje potrzeby danej klasy i poszczególnych uczniów w klasie. Wszechstronne raporty z systemu będą wsparciem dla nauczyciela przy ocenianiu osiągnięć swoich uczniów, a także przy przekazywaniu informacji rodzicom, czy dyrektorowi szkoły.
Luno
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 11:11

Re: Ćwiczenia przez internet

Postprzez Gaska » piątek, 23 września 2011, 15:05

@mamas Może może, jakiś czas miałem tam założone konto testowe, (dane mogą być te same co w ANT), teraz już z tego korzystam (inicjatywa odgórna). Jest ciekawie, uczeń zadowolony (tak myślę) bo robi ćwiczenia kiedy chce na komputerze, nauczyciel (czyli ja) też, bo nie musi tego sprawdzać. Ale wszystko zależy z jakich książek korzystasz.

@Luno A ty co, wszystkie informacje ze strony WSIP kopiujesz i wklejasz na żywca? :lol:
Gaska
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 20 lutego 2011, 17:04

Re: Ćwiczenia przez internet

Postprzez Luno » piątek, 23 września 2011, 16:40

;) Po co wyważać otwarte drzwi. Jak ktoś raz dobrze to tłumaczy, to szkoda czasu na radosną twórczość. Najważniejsze, że to działa i więcej czasu można poświęcić na inne rzeczy. Polecam.
Luno
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 11:11


Powrót do Nowoczesne technologie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron