Nauka czytania

Nauka czytania

Postprzez Adka » poniedziałek, 31 października 2022, 07:49

W jaki sposób nauczyć dziecko literek i czytania?
W pierwszej klasie dziecko miało problem bo matka je zostawiła, ojciec próbował uczyć... W drugiej klasie była opiekunka, rzekomo uczyła dziecko... Po wakacjach właśnie usiadłam z dzieckiem i jestem w szoku (dodam że dziecko nie jest moje, poznałam je dopiero właśnie w wakacje) i miało problem przeczytać
"trzecia klasa"
"jesteśmy z trzeciej klasy"
Trwało to 2h aby przeczytać to co napisałam wyżej i jestem załamana.
Mój partner a ojciec dziecka też jest załamany bo w maju ma dziecko przyjęcie, był pewny że niania dziecko nauczyła w czasie gdy on pracował od rana do nocy by móc zapewnić byt sobie, i dwójce dzieci z którymi został sam bez pomocy innych oraz by móc zapłacić niani za opiekę czyli zaprowadzić od szkoły a po szkole je odebrać, zrobić lekcje i uczyć nic wiecej nie musiała robić.
Jakieś książki? Pomoce naukowe które ściągnę z internetu?
Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć...
Avatar użytkownika
Adka
 
Posty: 208
Dołączył(a): środa, 12 listopada 2014, 10:15

Re: Nauka czytania

Postprzez Biologica » poniedziałek, 31 października 2022, 10:07

Najlepiej umówić się na spotkanie z wychowawcą w szkole i poprosić o opinię wychowawcy do Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w ceku dokonania pełnej diagnozy dziecka. Dzięki temu dziecko będzie miało w szkole zapewnioną odpowiednią pomoc (pewnie zajęcia korekcyjno-kompensacyjne) a Państwo otrzymają profesjonalne wskazówki do pracy z dzieckiem w domu.
https://bookolika.pl/pokaz-produkt/elem ... oryczne/42

Na pewno pomogą takie ksiązki z ćwiczeniami grafomotorycznymi do nauki czytania oraz pisania.
Avatar użytkownika
Biologica
 
Posty: 148
Dołączył(a): czwartek, 13 listopada 2014, 03:33


Powrót do Pogaduchy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron