KARTA NAUCZYCIELA...?

KARTA NAUCZYCIELA...?

Postprzez eland » wtorek, 1 marca 2011, 22:35

Witam koleżanki i kolegów, chciałam podzielić się z wami pewnymi informacjami, nie oficjalnymi co prawda..ale na razie nikt takich nam nie przekaże. Otóż rozmawiałam ze związkowcem...i dowiedziałam sie, że te wszystkie pogłoski o zmianach, które chce wprowadzic p. Hall są baaaaaaaaaardzo albo bardziej niz prawdopodobne!!! Może nie teraz przed wyborami ale p. Hall zrobi wszystko aby zlikwidowac Kartę Nauczyciela a co za tym idzie 13-stkę, urlopy zdrowotne, motywacyjne, wakacje i wprowadzi podwyższone pensum (nie wiadomo dokładnie o ile), a my będziemy pracować na kontraktach. Powoli powoli to wszystko nas czeka...tak z tej rozmowy wynikało!!! Nauczyciele nie chcą strajkować ani pikietować (nie mają czasu pojechać do stolicy) Dlatego pora powoli się przyzwyczajać do tej myśli i nadchodzacych w ciągu 3-4 lat nowych warunków pracy i do tego,że pewnie ok 1/3 może 1/4 z nas pójdzie na bezrobocie (o ile nie mamy w zanadrzu innych zawodów i kwalifikacji) Oficjalnie nic tak do końca nie jest potwierdzone ale tez nikt specjalnie nie zaprzecza, a ta nędzna podwyzka to mydlenie oczu elektoratowi :(( ale przeciez kłamstwo to w polityce rzecz powszechna i normalna. pozdrawiam
eland
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 31 sierpnia 2010, 00:10

Re: KARTA NAUCZYCIELA...?

Postprzez eland » wtorek, 15 marca 2011, 21:48

hm...co to za złowroga cisza??? czy nikt się nie wypowie się i albo potwierdzi albo zdementuje??? pozdrawiam
eland
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 31 sierpnia 2010, 00:10

Re: KARTA NAUCZYCIELA...?

Postprzez Bernadeta_eu » piątek, 8 kwietnia 2011, 12:51

Moim zdaniem nie ma co komentować,bo to jakieś bzdury i miejmy nadzieję,że nigdy nie wejdą w życie Nie tak łatwo będzie całkowicie usunąć karte nauczyciela.
www.bernadeta.eu - Pensjonat Biały Dunajec - Zapraszamy
Bernadeta_eu
 
Posty: 53
Dołączył(a): środa, 23 marca 2011, 13:37

Re: KARTA NAUCZYCIELA...?

Postprzez eland » piątek, 8 kwietnia 2011, 22:34

nie tak łatwo??? Myslę, że łatwiej niz nam się wydaje, juz od września dokładają nam (gimnazjum) kolejne 2 godziny "karciane" czyli juz 4h za darmo. a 2 maja dotychczas mielismy wolne, a w tym roku musimy odpracować w jakąś sobote - my, bo uczniowie nie. My nauczyciele nie chcemy strajkowac, ba nawet do pikietowania nie ma chętnych (przynajmniej na moim podwórku) wszyscy narzekaja ale w końcu twierdza, że dobrze że maja pracę i jakoś trzeba się dostosować, tylko nigdy nie wiemy kogo zwolnia jak podwyższa pensum? pozdrawiam
eland
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 31 sierpnia 2010, 00:10

Re: KARTA NAUCZYCIELA...?

Postprzez Zamek-Krynica » czwartek, 14 kwietnia 2011, 12:54

A czy 2 maja to nie indywidualna sprawa szkoły? Wiem,ze w naszej placówce dyrektor zarządził wolne ,ale odpracować trzeba w sobotę,tak jest od jakiegoś czasu i ma to związek z każdym świętem.
Zamek-Krynica
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 30 marca 2011, 10:52


Powrót do Prawo oświatowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość