Korepetycje online

Korepetycje online

Postprzez Gaska » wtorek, 22 lutego 2011, 11:11

Prowadzę korepetycje z ciężkim uczniem. Ostatnio ojciec mojego ucznia zapytał czy nie mógłbym (celem zwiększenia intensywności) czasem spotykać się z moim uczniem online. Zgodziłem się tylko nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Pomożecie?
Gaska
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 20 lutego 2011, 17:04

Re: Korepetycje online

Postprzez tomek » sobota, 26 lutego 2011, 14:33

poproszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami z zajęć on-line
tomek
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 4 lutego 2011, 20:36

Re: Korepetycje online

Postprzez Gaska » poniedziałek, 28 lutego 2011, 12:09

Janek napisał(a):Możliwości jest wiele. W większości przypadków wystarczy pewnie skype. Jeśli obie strony będą wyposażone w kamerkę internetową oraz mikrofon i słuchawki to samo to rozwiązanie daje Ci bardzo dużo możliwości, które pewnie poznasz bardzo szybko. Z ciekawości... z czego te korki ?


Pomagam uczniom niedomagającym z matematyką. Skype żeby się porozumieć - ok. Jakieś zadania mu zadawać i omawiać tylko przez skype, czy dla pewności, że sam rozwiązuje wszystko robić online?
Gaska
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 20 lutego 2011, 17:04

Re: Korepetycje online

Postprzez Gaska » niedziela, 27 marca 2011, 09:52

tomek napisał(a):poproszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami z zajęć on-line


No to mogę się już podzielić :). Rzeczywiście spróbowaliśmy przez Skype - jest on pomocny w takim bezpośrednim kontakcie. Zadania rozwiązujemy przez stronę głównego twórcy podręczników - wsip (www.wsipnet.pl). Mamy tam ćwiczenia, rozwiązania - super strona, bardzo intuicyjna. POLECAM!
Gaska
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 20 lutego 2011, 17:04

Re: Korepetycje online

Postprzez Bernadeta_eu » piątek, 8 kwietnia 2011, 12:36

Tak szczerze mówiąc to nie wiem co mam sądzić o korepetycjach online. Z jednej strony jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie,ale z drugiej jakoś nie bardzo to widzę. Tutaj niezbędny jest kontakt bezpośredni między uczniem a nauczycielem.
www.bernadeta.eu - Pensjonat Biały Dunajec - Zapraszamy
Bernadeta_eu
 
Posty: 53
Dołączył(a): środa, 23 marca 2011, 13:37


Powrót do Pogaduchy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron