godziny karciane

Re: godziny karciane

Postprzez Jagoda » sobota, 22 stycznia 2011, 16:18

Witam.
W zasadzie nie ma jak wyciągnąć z tego konsekwencji. Dyrektor może jakąś tam naganę dać. Nawet finansowo nie mogą nic potrącić, no bo to przecież godziny niepłatne. Słyszałam o nauczycielu, który z premedytacją tych godzin nie odrabia- dostał naganę, odwołał się i i podobno miał szansę( według prawników) sprawę wygrać- taki precedens się zrobił.
U nas w szkole dyrekcja w podobnie sytuacji grzmi "musi to pan/pani odrobić co do godziny", a kiedy się jej tłumaczy, że nie ma kiedy( taki plan), to grzmi głośniej, że jej to nie obchodzi, ma być i już. Jakimś "cudem" ludzie odrabiają- papier zniesie wszystko. No, ale skoro ministerstwo daje durne rozporządzenia, to potem ludzie jakoś muszą sobie radzić. Po prostu trąci to absurdem- karciana np. wypada w święto- ale i tak trzeba odrobić. ALE KIEDY? Ledwo "wciśnięto" ją w ten jeden dzień- a ten dzień "uciekł". W pozostałe dni nijak się nie da. Ale...odrobić trzeba. Bzdura do kwadratu.
A może przyznajmy ministerstwu jakieś fajne nagrody za najwi :mrgreen: ększą bzdurę roku? No, ja wiem , że będzie trudno, spory wybór, ale...? :twisted: Np. ewaluatora wspaniałego w dziedzinie bzdurne rozporządzenia w oświacie- otrzymuje....za...brawa!
Jagoda
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota, 22 stycznia 2011, 16:07

Re: godziny karciane

Postprzez eland » czwartek, 31 marca 2011, 21:54

Witam, a czy koledzy i koleżanki są poinformowani, że od września w podstawówkach i gimnazjach mają być już po 4 godziny karciane??? Jak zwykle, w wakacje, po cichu zatwierdzą, przegłosują i wprowadzą ...
eland
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 31 sierpnia 2010, 00:10


Powrót do Prawo oświatowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron