I jak takich czegoś nauczyć?

Forum nauczycieli języka polskiego

I jak takich czegoś nauczyć?

Postprzez Jagoda » sobota, 22 stycznia 2011, 21:37

Uczę czwarte klasy. Mam uczniów, którzy sylabizują i nie potrafią pisać. Poradnia nie wystawia im żadnych orzeczeń. I co z takimi robić????!!! Coś mnie trafia, jak słyszę : "indywidualizować"- nie wiem, ile godzin dziennie musiałabym z nimi siedzieć, żeby czegokolwiek ich nauczyć, a indywidualizacja w klasie 27 osób( w której są jeszcze nadpobudliwi i dyslektycy) to jakiś ponury żart. Nie są ws tanie nawet najprostszego tekstu napisać poprawnie(uczę polskiego). Nie wiem, jakim cudem, ale resztę przedmiotów zaliczyli, więc z moją jedynką i tak by przeszli "warunkowo" do następnej klasy( uczniowie już i tak się śmieją, że mogą dostać jedynkę, a i tak zdadzą). To co, postawić im dwójki za to, że siedzą na lekcji?!
Jagoda
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota, 22 stycznia 2011, 16:07

Re: I jak takich czegoś nauczyć?

Postprzez paproć » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 14:58

Ponury żart. Dobre określenie.
Miałam podobnie. Po prostu do oporu - pisali, czytali, recytowali, wieczne powtarzanie, żeby cokolwiek zostało w głowach. A i tak wstawiałam za jakikolwiek objaw poprawności ocenę pozytywną, bo taki był nacisk ze strony dyrekcji... po prostu ponury żart :lol:
Avatar użytkownika
paproć
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 24 stycznia 2011, 14:36

Re: I jak takich czegoś nauczyć?

Postprzez tomek » sobota, 26 lutego 2011, 14:27

oj, Wasze doświadczenia nie napawają optymizmem
tomek
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 4 lutego 2011, 20:36


Powrót do Język polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron