NOWE PROPOZYCJE ZMIAN PANI MINISTER

NOWE PROPOZYCJE ZMIAN PANI MINISTER

Postprzez eland » piątek, 17 grudnia 2010, 19:13

Witam koleżanki i kolegów! Czy śledzicie pomysły naszej WSPANIAŁEJ minister HALL??? Polecam lekturę - gazeta wyborcza z dnia 15-ego grudnia!!! Jak się nie zabierzemy za nasze różne związki i razem nie zaprotestujemy to nie będziemy mieć wcale praw a tylko pracę i obowiązki. Mamy mieć mniej wakacji a dużo więcej pracy, o naszym awansie maja decydować rodzice i uczniowie, a dyrektor będzie decydował kto za pensje ma pracować 18 a kto np 26 godzin!!! Dyskryminacja ma dotyczyć nauczycieli sztuki, informatyki i w-f !!! trzeba to przeczytać i dyskutować... i działać, pozdrawiam
eland
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 31 sierpnia 2010, 00:10

Re: NOWE PROPOZYCJE ZMIAN PANI MINISTER

Postprzez bazyli1912 » piątek, 17 grudnia 2010, 22:58

Witam. tak masz słuszną rację, że niedługo będziemy pracować jak wytresowane "pieski" Pawłowa. Zresztą myślę, że już to jest. No ale brakowało w tym jeszcze " decydującego głosu" naszej wspaniałej młodzieży!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 U mnie w szkole oprócz takiego czegoś, że uczeń ma większe prawa niz nauczyciel jest robienie w baloooooona nas przez P. wójta i p. dyrektor. Dotyczy to spraw związanych z wypłacaniem tzw. wczasowego i innych świadczeń z funduszu socjalnego. Obliczyłem,że mój roczny fundusz wynosi 2,500 zł a ja nie mogę dostać w grudniu pieniędzy przeznaczonych na wczasy w urlopie. Wysokość takiego świadczenia to 860zł. Bonów na święta - jak pracuję 28 lat to ani razu nikt z nas nie otrzymał, bo u nas się takiego czegoś nie praktykuje.. Śmieszne- prawda????. Ale zarazem mocno wkurzające, bo idą święta - my liczymy na jakiś łaskawy - należący się wcześniej grosz , a funduszem rządzi p. wójt. A najgorsze jest to, że nie masz prawa odezwać się , bo jesteś zastraszany, że od nowego roku szkolnego nie będziesz miał nadgodzin czy coś innego. - Mobing. Gdzie szukać sprawiedliwości?????? Bo jak się słyszy o innych zakładach i szkołach jakie dostają świadczenia, lub jeżdżą na wycieczki czy coś innego - to przykro słuchać. Aż zal za serce ściska. Czy jest jeszcze taka szkoła jak moja????
bazyli1912
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 20:26

Re: NOWE PROPOZYCJE ZMIAN PANI MINISTER

Postprzez eland » sobota, 18 grudnia 2010, 00:01

hm...u nas we wszystkich szkołach jest płacone socjalne przed świętami oraz pieniądze na tzw wczasy pod gruszą. Czyżby wójt na was oszczędzał? Może związki nauczycielskie powinny się tym zająć?
eland
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 31 sierpnia 2010, 00:10

Re: NOWE PROPOZYCJE ZMIAN PANI MINISTER

Postprzez Jagoda » sobota, 22 stycznia 2011, 17:47

Właśnie skończyłam tydzień pracy- dodam, że fizycznie w pracy spędziłam w ramach "czterdziestogodzinnego tygodnia pracy" godzin 52, nie licząc tych w domu i jestem tak przemęczona i wkurzona, że mogę pisać głupoty albo iść palić opony pod ministerstwem oświaty. Bardzo bym chciała zmienić tę idiotyczną robotę na jakąś normalną, ale o to trudno w małym miasteczku, a pracować muszę. Lubiłam kiedyś uczyć. Teraz każdy dzień w pracy to horror.
O pani Hall mam jak najgorsze zdanie.
Jagoda
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota, 22 stycznia 2011, 16:07

Re: NOWE PROPOZYCJE ZMIAN PANI MINISTER

Postprzez bazyli1912 » sobota, 22 stycznia 2011, 21:00

Witacie! tak macie szczerą rację co do praw P . minister. Co dla niej znaczy - nauczyciel???????????????????????????????????????????????????? mogła by kiedyś nam sama odpowiedzieć na to pytanie. Może była kiedyś nauczycielem. Byłoby jej lżej. Czy forsa czy kierunek jej ojca ją tak napiętnował????? Nie wiem , ale wiem jedno,. My nauczyciele w miarę wzrostu rangi wykształcenia i nie wiem co dalej powiedzieć , nasza ranga wedle praw p. min. spada i to jak za przeprosz." woda w klozecie" Kim jesteśmy?????????????????? Cyborgi do przekazywania treści programowych zatwierdzonych przez MEN. i przemilczenia tego co do nas maja dyrektorzy a przede wszystkim uczniowie i ich rodzice. Oni są najmądrzejsi i decydują który z nas może pracować. Wkurza mnie to wszystko, bo przepracowałem już 30 lat , a zamiast na lepsze idzie na gorsze. Dziś wolę kopać rowy niż uczyć naszą młodzież i odpowiadać za to co mówią rodzice- I władcy szkoły a potem uczniowie. My to nic nie mamy do obrony i powiedzenia. Krótko mówiąc " DO ROBOTY I BEZ ŻADNEGO ZDANIA " pozdrawiam .
bazyli1912
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 20:26

Re: NOWE PROPOZYCJE ZMIAN PANI MINISTER

Postprzez Kaga » sobota, 12 lutego 2011, 22:37

Witam. Pracuję w szkole 28 lat i mam podobne a nawet identyczne odczucia jak moi przedmówcy. Jesteśmy niczym!!!! Z nami można zrobić wszystko i nikt nie stanie w obronie. Związki zawodowe kręcą swoje własne lody a z bałaganem musimy sobie radzić sami. Po spotkaniu z przedstawicielami związku straciłam wszelką nadzieję na jakąkolwiek zmianę sytuacji nauczyciela na lepsze. Będzie tylko gorzej i z tym się musimy liczyć. Życzę sobie i wszystkim nauczycielom nerwów ze stali i ogromnej tolerancji na absurdy których jesteśmy a jeszcze w większym stopniu będziemy uczestnikami.
Kaga
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 12 lutego 2011, 22:17


Powrót do Prawo oświatowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron