6 LATKI DO SZKOŁY

Re: 6 LATKI DO SZKOŁY

Postprzez hanamat » niedziela, 16 stycznia 2011, 16:42

Z mojej praktyki wynika, że w większości sześciolatki sa niedojrzałe emocjonalnie, manualnie, szkoly niedostosowane, nauczyciele nieprzygotowani a podstawa programowa poza kl.1 za trudna...nowa reforma to wielka pomyłka.
hanamat
 
Posty: 12
Dołączył(a): piątek, 12 listopada 2010, 07:43

Re: 6 LATKI DO SZKOŁY

Postprzez Jagoda » sobota, 22 stycznia 2011, 16:25

Nie jestem co prawda nauczycielką w 1-3, ale uczę w sp od 4 klasy i dostaję dzieci mocno niedojrzałe emocjonalnie, niepotrafiące pisać, czytać, mówić( strasznie dużo dzieci z wadami wymowy, mową niewyraźną, ubogie słownictwo etc.). Jak zacznę dostawać dzieci o rok młodsze podejrzewam, ze będzie jeszcze gorzej. Podstawa programowa kompletnie niedostosowana do możliwości moich uczniów.
Jagoda
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota, 22 stycznia 2011, 16:07

Re: 6 LATKI DO SZKOŁY

Postprzez ula77771 » sobota, 22 stycznia 2011, 17:20

Dzisiaj mam 50 lat i też poszłam w wieku 6lat do I klasy.Niedojrzałość emocjonalna idzie za mną do dziś. Na wszystko jest wyznaczony czas pod słońcem a dzieci 6-letnie to przedszkolaki czy ktoś tego chce czy nie.To proste ktoś chce zarabiać to robi np. nową podstawę i jest...:''Góra zaczyna stękać- zaraz ujrzymy mysi ogonek". W tym świecie wszystko jest możliwe i całkiem możliwe, że niedługo to dzieciaki będą nam mówić co jest dla nich dobre. Właściwie to już mówią. Niech się dzieje, co chce! Pozdrawiam, ale dziś nie mam siły myśleć.
ula77771
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa, 20 października 2010, 19:18


Powrót do Prawo oświatowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron