"Metoda Dobrego Startu" prof. Marty Bogdanowicz w Toruniu!

Forum nauczycieli nauczania zintegrowanego

"Metoda Dobrego Startu" prof. Marty Bogdanowicz w Toruniu!

Postprzez CentrumWiedza » czwartek, 20 września 2012, 15:26

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli klas 1-3 szkół podstawowych, wychowawców przedszkolnych oraz nauczycieli szkół specjalnych do udziału w kursie doskonalącym

"Metoda Dobrego Startu" prof. Marty Bogdanowicz.

Nie wszystkie dzieci uczą się jednakowo szybko, ale dla wszystkich przyjemnością i zabawą jest nauka Metodą Dobrego Startu.
Dzieci zdrowe, z ryzykiem dysleksji, a nawet z upośledzeniem umysłowym wspaniale czują się na zajęciach prowadzonych Metodą Dobrego Startu.
Dlatego zapraszamy wszystkich nauczycieli na kurs doskonalący, na którym uzyskają praktyczną wiedzę na temat prowadzenia zajęć Metodą Dobrego Startu.

Zajęcia poprowadzi współautorka programu do tej psychomotorycznej metody - Małgorzata Barańska - od kilkunastu lat prowadząca zajęcia według programu autorskiego na kursie Metody Dobrego Startu oraz na studiach podyplomowych. Jest autorką i współautorką wielu publikacji wykorzystywanych podczas pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym, a także współautorką scenariuszy filmów dydaktycznych dotyczących Metody Dobrego Startu.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs praktyczny Metody Dobrego Startu przeznaczony jest dla nauczycieli przedszkoli, klas młodszych szkoły podstawowej, szkół i ośrodków specjalnych, osób pracujących indywidualnie z dziećmi, np. prowadzących zajęcia korekcyjno-kompensacyjne (terapia pedagogiczna), terapeutów dzieci z autyzmem. W kursie mogą również uczestniczyć rodzice, którzy szukają sposobów wspomagania rozwoju swoich dzieci.

Każdy z uczestników pozna jak usprawniać czynności analizatorów - wzrokowego, słuchowego, kinestetyczno-ruchowego oraz kształcenie lateralizacji, orientacji w schemacie ciała i przestrzeni najmłodszych…. Tego nie ma w podręcznikach!!!

Metoda Dobrego Startu przeznaczona jest to prowadzenia zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym (od 3 do 10 roku życia ). Polskie Towarzystwo Dysleksji zachęca do stosowania metody w pracy z dziećmi dobrze rozwijającymi się - w celu wspierania ich rozwoju, przygotowania ich do nauki pisania i czytania, ale także do rehabilitacji dzieci o opóźnionym i nieharmonijnym rozwoju.

Jakie są korzyści z udziału w kursie?

- każdy uczestnik zdobędzie praktyczną wiedzę jak prowadzić zajęcia Metodą Dobrego Startu oraz jak korzystać z publikacji (m.in. „Piosenki do rysowania”, „Od piosenki do literki”), rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Dysleksji,
- każdy uczestnik dowie się o celach, przeznaczeniu, przebiegu zajęć, wariantach Metody Dobrego Startu w pracy z grupą przedszkolną, klasą pierwszą i na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych,
- każdy uczestnik będzie potrafił wykorzystywać obserwacje prowadzone podczas zajęć do stwierdzania rodzaju i nasilenia trudności w uczeniu się oraz postępów czynionych przez dzieci
- każdy nauczyciel pozna jak konstruować scenariusz zajęć prowadzonych Metodą Dobrego Startu oraz samodzielnie dobierać i układać piosenki i wzory graficzne
- po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie Polskiego Towarzystwa Dysleksji, uprawniające do prowadzenia zajęć Metodą Dobrego Startu (MDS)
- po zakończeniu szkolenia każda placówka edukacyjna, z której co najmniej dwóch nauczycieli skorzystało ze szkolenia otrzyma Certyfikat „Z nami Dobrze Startujesz”, potwierdzający wysokie kwalifikacje pedagogów!

Miejsce zajęć: Centrum Usług Edukacyjnych i Reklamowych WIEDZA, ul. Rydygiera 43a, Toruń.

Czas trwania: dwa dni (20 godzin)

Termin kursu: 15-16.12.2012r.

Cena: 390zł

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt w celu rezerwacji miejsca.

W załączniku przesyłamy kwestionariusz zgłoszeniowy.

Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania miejsc w grupie.

Więcej szczegółów pod adresem www.idn.edu.pl/torun

Zapraszamy serdecznie!

--
Kontakt:

Bartosz Nowak
Centrum Usług Edukacyjnych i Reklamowych WIEDZA
tel. 56 654 76 01
e-mail: torun@idn.edu.pl
www.idn.edu.pl/torun
CentrumWiedza
 
Posty: 12
Dołączył(a): środa, 23 maja 2012, 09:56Powrót do Nauczanie zintegrowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron