Książki o emocjach dla dzieci

Książki o emocjach dla dzieci

Postprzez Adka » czwartek, 25 listopada 2021, 14:48

Na stanie 3,5 latek lubiący czytać książki, nawet dłuższe niż na swój wiek.
Poszukuję książek, które pomogą w ogarnięciu 3 tematów:
- dzielenie się - zabawkami, jedzeniem itd z rodzeństwem i innymi, pokazujących, że dzielenie się jest fajne i działa w dwie strony (ja też sie dzielę a nie tylko ktoś musi sie dzielić ze mną)
- emocje (złość, gniew, zazdrość, niecierpliwość) - nazywających i obrazujących emocje, pokazujących jak sobie z nimi radzić, jakie są skutki ulegania takim emocjom
- zachowanie - kopiowanie cudzego, najczęściej negatywnego zachowania (kolega z przedszkola tak robi, ja też tak będę robił) - czy są jakieś książki, które opisują, że nie zawsze to co robi ktoś inny jest właściwe, że nie powinno sie naśladować wszystkich w każdej sytuacji?
Mogą to być książki nowsze, dostępne w sprzedaży oraz starsze (korzystam z biblioteki). Mamy kilka tytułów z serii o Fenku i Tupcia Umiem sie dzielić.
Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć...
Avatar użytkownika
Adka
 
Posty: 206
Dołączył(a): środa, 12 listopada 2014, 10:15

Re: Książki o emocjach dla dzieci

Postprzez Biologica » piątek, 26 listopada 2021, 08:48

"Mój tato tańczy" - o złości na wesoło, naprawdę mega fajnie pokazane jak można poradzić sobie ze złością
"Jestem wściekły" - tu będzie trochę więcej wyjaśnienia.
Tupcia Chrupcia szczerze odradzam - seria często jest przemocowa, na pewno nie wpisuje się w najnowsze wytyczne odnośnie wychowania dzieci.

Zerknij sobie tutaj:
https://www.eduksiegarnia.pl/plansze-edukacyjne

W sklepie jest wiele wartościowych plansz i ksiązek edukacyjnych dla dzieci.
Avatar użytkownika
Biologica
 
Posty: 148
Dołączył(a): czwartek, 13 listopada 2014, 03:33


Powrót do Pogaduchy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron