Wakacje z książką

Zapraszamy do dodawania swoich ogłoszeń także w serwisie otoedukacja.pl

Wakacje z książką

Postprzez Impulsywny » czwartek, 27 czerwca 2013, 13:20

Okres wakacyjny to dla wielu osób czas odpoczynku również od książek. Niesłusznie. Wszak poszerzanie horyzontów, zdobywanie wiedzy, oraz samokształcenie to sama przyjemność, a skoro przyjemność, to także rozrywka. I to na najwyższym poziomie. Impulsowe propozycje doskonale się sprawdzają w różnorodnych okolicznościach: w podróży, nad wodą, w kawiarni, w górach, wszędzie tam gdzie znajdzie się miejsce na odrobine refleksji i otwarty umysł.

Oto kolejna porcja wakacyjnych sugestii:
Młodzież akademicka a kariera zawodowa, Agnieszka Cybal-Michalska
Rozprawa Agnieszki Cybal-Michalskiej idealnie trafia w oczekiwania zarówno współczesnych władz resortu nauki i szkolnictwa wyższego, studentów, nauczycieli akademickich, jak i środowiska pracodawców, gdyż wdrażane od kilku lat zmiany w kształceniu młodzieży zostały wyraźnie ukierunkowane na procesy rynkowe. Publikacja jest interdyscyplinarnym i erudycyjnie przygotowanym projektem badawczym, którego wyniki w warstwie teoretycznej i diagnostycznej stają się niezwykle ważne i cenne dla nauk o wychowaniu, w tym szczególnie dla andragogiki i pedagogiki szkoły wyższej.

Zjawiska na niebie gwiaździstym, Walter Kraul
Pięknie ilustrowany, fascynujący w swej treści „przewodnik po niebie” dla wszystkich Czytelników zainteresowanych astronomią. Przystępnie informuje i podaje praktyczne wskazówki. Jest przeznaczony dla osób zamierzających dla przyjemności, na przykład podczas wakacji, przystąpić do wstępnych obserwacji nieba.

Kompetencje kreatywne nauczyciela wczesnej edukacji dziecka, Jerzy Adamek, Józefa Bałachowicz (red. )
Czy rzeczywiście – jak pyta D. Klus-Stańska – zniewolony administracyjnie i biurokratycznie nauczyciel zrzuca z siebie odpowiedzialność za wychowawczą i kształceniową rzeczywistość szkolną? Odpowiedź na to pytanie jest ważne, gdyż kompetencje nauczyciela decydują o przebiegu procesu edukacyjnego, o charakterze działań nie tylko jego samego, ale i uczniowskich. Stanowią bowiem kontekst kształtowania się takich samych kompetencji u podopiecznych.

Kategorie sukcesów w opiniach nauczycieli klas integracyjnych, Zenon Gajdzica
Książka jest kontynuacją kilkuletnich studiów autora nad codziennością klasy integracyjnej. Przy czym w odróżnieniu od wielu innych opracowań podejmujących problematykę edukacji integracyjnej odsłania ona wiele niewątpliwych, ale często niedostrzegalnych sukcesów tej formy kształcenia.

Paradygmaty kształcenia studentów i wspierania rozwoju nauczycieli akademickich, Anna Sajdak
Książka podejmuje nieobecne w polskiej literaturze rozważania nad ulokowaniem dydaktyki szkoły wyższej na mapie paradygmatów wyróżnianych w pedagogice. Potrzeba napisania pracy – podejmującej próbę ukazania specyfiki akademickiego kształcenia, dokonania charakterystyki samej dydaktyki akademickiej oraz w pewien sposób porządkującej jej struktury teoretyczne - wyrosła przede wszystkim z doświadczeń w prowadzeniu zajęć z doktorantami przygotowującymi się do wejścia w rolę dydaktyka i nauczycielami akademickimi a także z własnego namysłu autorki nad zróżnicowaniem teoretycznym tej dyscypliny.

http://impulsoficyna.com.pl
Avatar użytkownika
Impulsywny
 
Posty: 40
Dołączył(a): czwartek, 19 stycznia 2012, 09:22

Re: Wakacje z książką

Postprzez balerina » wtorek, 30 lipca 2013, 10:36

W czasie urlopu wolę jednak beletrystykę i wszyscy śmieją się ze mnie, że nawet na dwutygodniowe wakacje w Grecji potrafię zabrać 10 książek ;). Jest to dla mnie czas na nadrabianie zaległości. Pozycje związane z pracą czytam raczej tylko w roku szkolnym, no chyba, że coś wyjątkowo mnie zaciekawi.
balerina
 
Posty: 172
Dołączył(a): poniedziałek, 13 maja 2013, 11:02

Re: Wakacje z książką

Postprzez monika43 » wtorek, 30 lipca 2013, 21:29

Ja też chętnie w wakacje czytam, w ferie też... nadrabiam zaległości....
monika43
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 3 lutego 2012, 18:14

Re: Wakacje z książką

Postprzez klara » czwartek, 16 lipca 2015, 07:19

A już zaplanowaliście gdzie wybieracie się na wakacje? Sama proponuję aby pojechać nad nasze polskie morze. Nie wiem jak na Was ale na mnie morskie powietrze działa naprawdę fajnie i nad naszym morzem wypoczywam bardzo dobrze.

Zerknijcie sobie równiez na stronę:
http://krynicamorska.mierzeja.com/

Znajdziecie na niej bardzo duży wybór apartamentów w Krynicy Morskiej.Obecnie jest to moja ulubiona mijscowość nadmorska Wprawdzie jest sezon ale na pewno coś uda Wam się znaleźć.
- Kotek, wciąż jej nie powiedziałaś? Cholera, na co ty czekasz?
- Na drugie nadejście Chrystusa! - rzuciłam - I ani chwili wcześniej! Teraz, właź do szafy!
Avatar użytkownika
klara
 
Posty: 98
Dołączył(a): środa, 15 października 2014, 16:39

Re: Wakacje z książką

Postprzez Marcylga » piątek, 11 września 2015, 22:10

Polskie morze jest zawsze dobrym pomysłem :) Hoteli nie polecę, ale wyszukiwarkę połączeń na pewno https://dworzeconline.pl Jak ktoś nie lubi przepłacać, to na pewno mu się spodoba ;)
Marcylga
 
Posty: 42
Dołączył(a): wtorek, 1 września 2015, 10:04

Re: Wakacje z książką

Postprzez Adka » środa, 28 sierpnia 2019, 07:35

Mamy już zaplanowane wyjazdy. Poczatkowo chcieliśmy poleciec gdzieś za granice w czerwcu, jednak potem doszliśmy do wniosku ,ze wypadałoby jednak dopilnować remontu ( remontujemy dom) tak wiec jeśli kasa na to pozwoli to pewnie złapiemy sobie jakieś last minute we wrześniu. Ale jeszcze zobaczy sie jak to będzie. Czy coś się przytrafi.

Planujemy jednak wybrać sie do Warszawy i ponownie odwiedzić salę Airo:
https://airo.fun/park-trampolin
Znajduje się tam rewelacyjny park trampolin. Dawno juz się tak dobrze nie wybawiłam jak tam. Podobnie dzieciaki.
Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć...
Avatar użytkownika
Adka
 
Posty: 206
Dołączył(a): środa, 12 listopada 2014, 10:15


Powrót do Tablica informacyjna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 0 gości

cron