Pomysł na firmę bez większego wkładu własnego

Forum nauczycieli przedsiębiorczości

Pomysł na firmę bez większego wkładu własnego

Postprzez klara » niedziela, 15 marca 2015, 18:20

Mam zamiar zrobić lekcję na temat pomysłu na firmę bez wkładu własnego. Może macie jakieś propozycje jak to ogarnąć? Mam kilka biznesów - raczej typowych. Może dorzucicie coś od siebie ?
- Kotek, wciąż jej nie powiedziałaś? Cholera, na co ty czekasz?
- Na drugie nadejście Chrystusa! - rzuciłam - I ani chwili wcześniej! Teraz, właź do szafy!
Avatar użytkownika
klara
 
Posty: 98
Dołączył(a): środa, 15 października 2014, 16:39

Re: Pomysł na firmę bez większego wkładu własnego

Postprzez Adka » poniedziałek, 16 marca 2015, 07:29

Każda firma potrzebuje jakiegoś wkładu własnego na początek. No może pucybut nie potrzebuje - ale Polska to nie Ameryka, tutaj raczej nie zdarzają się takie przypadki, ze ktoś od pucybuta staje się milionerem.
A może sklep internetowy? Masz to na liście? Tutaj jest fajnie rozrysowany plan działania http://www.forum-kredytowe.pl/f142/pomy ... 84738.html
Sklep internetowy nie wymaga takiego wkładu własnego jak tradycyjny. Daje natomiast dużo większe możliwości - potencjalnych odbiorców jest właściwie tyle co użytkowników internetu.
Avatar użytkownika
Adka
 
Posty: 206
Dołączył(a): środa, 12 listopada 2014, 10:15

Re: Pomysł na firmę bez większego wkładu własnego

Postprzez gal » sobota, 20 czerwca 2015, 23:26

Najważniejsze pytanie - co potrafisz, co sobą reprezentujesz. Wtedy będzie można podsunąć ciekawe pomysły.
gal
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota, 28 lutego 2015, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomysł na firmę bez większego wkładu własnego

Postprzez Marcylga » piątek, 25 września 2015, 11:07

A może coś związanego z gastronomią? Tylko musiałabyś pamiętać o dobrej lokalizacji. Ja dość długo już o tym myślę, teraz w związku z tą nową ustawą o sklepikach szkolnych przydałby się jakiś punkt dla dzieciaków ze zdrową, ale smaczną żywnością. Najbardziej bałam się sanepidu, ale ten tekst mnie uspokoił http://www.tu.slask.pl/wiadomosci/gospo ... d-straszny
Marcylga
 
Posty: 42
Dołączył(a): wtorek, 1 września 2015, 10:04

Re: Pomysł na firmę bez większego wkładu własnego

Postprzez Psychokrates » poniedziałek, 28 września 2015, 13:35

Sporo biznesów z branży IT zaczynało praktycznie od zera, więc warto w tym kierunku pójść.
Psychokrates
 
Posty: 58
Dołączył(a): poniedziałek, 28 września 2015, 12:19

Re: Pomysł na firmę bez większego wkładu własnego

Postprzez balerina » wtorek, 20 października 2015, 12:00

Myślę, że jakiś wkład własny trzeba mieć zawsze, żeby zainwestować w odpowiednie urządzenia i systemy, które usprawnią nam pracę. Nie warto oszczędzać chociażby na produkcji dyskretnej, jeżeli właśnie taką gałęzią przemysłu się zajmujemy.
balerina
 
Posty: 172
Dołączył(a): poniedziałek, 13 maja 2013, 11:02


Powrót do Przedsiębiorczość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron