Ile godzin w tygodniu nauczyciel ma stać przy tablicy?

Ile godzin w tygodniu nauczyciel ma stać przy tablicy?

Postprzez m.t. » poniedziałek, 7 maja 2012, 09:50

„Wielowieyska chce, aby tydzień pracy nauczyciela wynosił 40 godzin (dziś jest to 18 godzin przy tablicy i kilka godzin dodatkowych). Nie bardzo wiadomo, o co komentatorce chodzi, bo w żadnym z krajów cywilizowanych nauczyciel nie ma 40 godzin zajęć. I nie tylko dlatego, że nie wytrzymałby takiej dawki. Także z wielu innych powodów. Nauczyciel uczący dziesiątki klas (jeśli w każdej ma przykładowo po 2 godziny) nie znałby w ogóle swoich uczniów, nie miałby z nimi kontaktu. Tego Wielowieyska jako osoba nie znająca szkoły naturalnie nie wie. Szkoła nie jest przedsiębiorstwem.”

Link: http://wyborcza.pl/1,75968,11668595,Ile ... licy_.html
m.t.
 
Posty: 130
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 15:21

Re: Ile godzin w tygodniu nauczyciel ma stać przy tablicy?

Postprzez eland » poniedziałek, 7 maja 2012, 20:45

Niedawno w gazetach pisali, że polski nauczyciel pracuje najkrócej (najdłużej podobno w Turcji - ok 30h) Dodali też, że pracuje niezbyt wydajnie gdyż zajmuje się zbytnio pracą papierkową (z czym ja się akurat zgadzam). W innej gazecie natomiast napisali, że polski nauczyciel zarabia najmniej, mniej od nas chyba tylko...o ile pamiętam to na Litwie (ale wybaczcie jesli sie pomyliłam). I krótko potem czytałam kolejny artykuł o naszych zarobkach i znowu nic mi się tu nie zgadzało, bo ja jako dyplomowany nauczyciel z 25-letnim stażem, nie osiagam 5000 brutto, jakbym nie liczyła!!! A nadgodzin to nie mamy (u nas w szkole) od ok 10 lat - pozdrawiam

PS i oczywiście jestesmy tacy ...potulni jak baranki, że nawet nie zastrajkujemy jak wypisują o nas bzdury, jak nie dają nam prawa do tzw "praw nabytych" o których premier w tv tak często mówi,że nie odbierze bo się należą...ale innym, nie nam!!!
eland
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 31 sierpnia 2010, 00:10

Re: Ile godzin w tygodniu nauczyciel ma stać przy tablicy?

Postprzez monika43 » czwartek, 10 maja 2012, 20:01

No i co ludzie tu ponarzekają, między sobą..a głośno nic nikt nie powie....tacy są nauczyciele...
monika43
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 3 lutego 2012, 18:14

Re: Ile godzin w tygodniu nauczyciel ma stać przy tablicy?

Postprzez Psychokrates » poniedziałek, 28 września 2015, 13:17

Szkoda tylko, że mało kto się orientuje w tym, że praca nauczyciela to nie tylko stanie przy tablicy. To także sprawdzanie klasówek, przygotowywanie się do zająć i zajmowanie się ogromem papierkowej roboty.
Psychokrates
 
Posty: 58
Dołączył(a): poniedziałek, 28 września 2015, 12:19

Re: Ile godzin w tygodniu nauczyciel ma stać przy tablicy?

Postprzez MarDeb » środa, 6 października 2021, 17:37

A jeśli jeszcze literalnie przyjąć stanie przy tablicy (co często mam miejsce), to 8h stania dziennie nie mają nawet żołnierze na warcie przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.
Moje darmowe gry:
Basiowe Gry Planszowe
oraz inne projekty:
[b]Rehabilitacja | Pracownia ceramiczna
MarDeb
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lutego 2012, 22:48
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Przegląd prasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron