e-booki i audiobooki przyszłością

e-booki i audiobooki przyszłością

Postprzez andzica » środa, 24 listopada 2010, 19:35

Witam...sama jestem początkującym nauczycielem i chciałabym polecić książki w formie elektronicznej jako podpora dzisiejszej edukacji, nie tylko dla uczniów w postaci lektur szkolnych ale tez i pomoce dydaktyczne dla nauczycieli.
Uważam, że jest to przszłościowa forma, gdyż możemy książkę czytać w domowym zaciszu, na spokojnie i jest naszą własnością:)nie to co wypożyczona z biblioteki.

Polecam!
Ogromny zasób pozycji znajdziecie na www.bezkartek.pl

Ja się tam zaopatruję, dodatkowo można "zarobić" punkty za aktywnosc: recenzje książek i polecanie znajomym...punkty wymienne na książki e-booki:)

POLECAM i pozdrawiam
andzica
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa, 24 listopada 2010, 19:23

Re: e-booki i audiobooki przyszłością

Postprzez dagmara99 » poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:12

Jestem za!!! myślę, że powinniśmy wykorzystywać jak najbardziej nowe technologie do nauki. Skoro mamy takie możliwości techniczne, nie powinniśmy wykorzystywać ich tylko do rozrywki. Mogą nam bardzo ułatwić i uprzyjemnić naukę. Zna ktoś jeszcze jakieś dobre sposoby na przyswajanie wiedzy????
dagmara99
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:08

Re: e-booki i audiobooki przyszłością

Postprzez Bernadeta_eu » piątek, 8 kwietnia 2011, 12:50

Wszystko idzie na przód,wiec czemu by nie korzystać z audiobooków i innych przydatnych urządzeń. Wg mnie jest to bardzo pomocne.
www.bernadeta.eu - Pensjonat Biały Dunajec - Zapraszamy
Bernadeta_eu
 
Posty: 53
Dołączył(a): środa, 23 marca 2011, 13:37

Re: e-booki i audiobooki przyszłością

Postprzez mareksm » środa, 21 września 2011, 13:55

ja polecam również EBOOKI przygotowujące do egzaminów ECDL:

http://sklep.itstart.pl
mareksm
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek, 9 września 2011, 12:01

Re: e-booki i audiobooki przyszłością

Postprzez bretonka » piątek, 7 października 2011, 17:15

Rok temu przesiadłam się na Kindle i od tego czasu prawie nie ruszam książek w papierze. To naprawdę kosmiczny krok i lawina u nas dopiero ruszy za jakiś czas. tylko proszę nie mylić z tabletami :)
bretonka
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 6 października 2011, 13:28

Re: e-booki i audiobooki przyszłością

Postprzez karina » wtorek, 10 stycznia 2012, 16:28

Ja również jestem za. Po pierwsze ułatwia to naszą pracę, a co najważniejsze dodaje atrakcyjności lekcjom. Ja staram się wykorzystywać jak najwięcej takich nowinek technologicznych. Oczywiście nie mam za dużego wyboru w mojej szkole, chociaż ma to się podobno wkrótce zmienić (o ile wierzyć obietnicom). W tych czasach niestety coraz trudniej zaciekawić dzieci tradycyjnymi lekcjami. Wymagają już coraz więcej nowości. Podobno nawet nazywa się je teraz pokoleniem C – tak przynajmniej przeczytałam w artykule wrzuconym na jednego z blogów – podsyłam dla zainteresowanych: http://eksperci-klett.blogspot.com/2012 ... zebom.html
karina
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 15:28

Re: e-booki i audiobooki przyszłością

Postprzez ipa_lipa » środa, 21 maja 2014, 13:56

Ja z kolei nie jestem wielkim entuzjastą e-książek czy wręcz audioksiążek. Po pierwsze - tradycjonalizm. Po drugie dlatego, że tak jak było tu wspomniane w jaki sposób dzieci mają się uczyć pisać, jak wszystko zostanie zastąpione elektroniką.

Oczywiście za e-książkami przemawia również wiele argumentów. Większa trwałość niż tradycyjnych książek. Do tego ekologiczny charakter (nie wycinamy kolejnych drzew). A w dodatku niższe ceny.

Myślę jednak, że e-książki nie zastąpi nigdy całkowicie tradycyjnych książek, a nawet jeśli to jeszcze pewnie setki lat upłyną.
ipa_lipa
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 18 kwietnia 2014, 08:21

Re: e-booki i audiobooki przyszłością

Postprzez Adka » czwartek, 9 kwietnia 2015, 08:02

Audiobooki sa bardzo dobra. NIe zastąpią książek. Moim zdaniem nie jest to na pewno żadna konkurencja. Po prostu pewna z form czytania. Sama czasami włączam sobie jakiegoś fajnego audiobooka jak na przykład gotuję. W tle leci mi na przykład teraz Alice Munro - ma bardzo fajne książki :)

Obecnie w Empiku mają bardzo wiele promocji na audiobooki. Odsylam na ich stronę:
http://okazje.co/kod-rabatowy-empik

Na stronie możecie znaleźć sobie obecne kody.
Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć...
Avatar użytkownika
Adka
 
Posty: 206
Dołączył(a): środa, 12 listopada 2014, 10:15


Powrót do Nowoczesne technologie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron