problemy z uczniami

Re: problemy z uczniami

Postprzez ewelahoracy » niedziela, 29 września 2013, 23:41

Teraz młodzież doskonale potrafi się posługiwać posiadanym sprzętem (telefony), nie trzeba ich doposażać.
ewelahoracy
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 29 września 2013, 23:25

Re: problemy z uczniami

Postprzez mika » czwartek, 17 października 2013, 13:57

Zastanawiam się jakby te nasze dzieciaki trafiły teraz do skzół czasów moich rodziców, tak sprezd 40 lat, kiedy to bylo bicie po łapach drewnianią linijką...
mika
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek, 17 października 2013, 13:44

Re: problemy z uczniami

Postprzez emjot198 » piątek, 18 października 2013, 21:35

mika napisał(a):Zastanawiam się jakby te nasze dzieciaki trafiły teraz do skzół czasów moich rodziców, tak sprezd 40 lat, kiedy to bylo bicie po łapach drewnianią linijką...

a nie piórnikiem?
emjot198
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 09:47

Re: problemy z uczniami

Postprzez julianna5 » niedziela, 8 grudnia 2013, 13:13

Niestety teraz uczen nie liczy sie z nauczycielem.
julianna5
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 8 grudnia 2013, 10:29

Re: problemy z uczniami

Postprzez klementyna » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 17:45

Ciekawy artykuł.
klementyna
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 16 grudnia 2013, 16:02

Re: problemy z uczniami

Postprzez pyrka » środa, 8 stycznia 2014, 14:10

Ja również.
pyrka
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2014, 10:17

Re: problemy z uczniami

Postprzez eland » środa, 8 stycznia 2014, 21:34

Ostatnio byłam na takich zajęciach warsztatowych z psychologiem p.t "gry psychologiczne w szkole" Jest taka pozycja J. Jagiełły pod tym samym tytułem (na chomiku) Warsztaty były baaaardzo interesujące, bo dowiedzieliśmy się że każdy uczeń gra z nauczycielem w jakąś swoją grę i my często nie świadomie swoim zachowaniem podejmujemy tę grę!!! Poczytałam też o tym w necie, myślę że warto. Są tam podpowiedzi jak rozpoznać jaka to gra i jak nie dać się w nią wciągnąć!!! Może się przyda - pozdrawiam

PS A swoją drogą...odniosłam wrażenie, że uczniowie z dużych miast są jeszcze gorsi... ale może to tylko moje odczucie :((
eland
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 31 sierpnia 2010, 00:10

Re: problemy z uczniami

Postprzez klara » piątek, 31 października 2014, 12:26

Moja koleżanka przez coś takiego przeszła załamanie nerwowe, później musiała chodzić na terapię do specjalisty. Na szczęście znalazła dobrego psychologa, bodajże tutaj: http://psychoterapia-kielczyk.pl/. Ale uczniowie w naszej szkole, ci, którzy doprowadzili ja do tego stanu nic sobie z tego nie robią, pomimo tego, że dowiedzieli się, co ja spotkało. Ja rozumiem, że są momenty, kiedy jest sobie ciężko poradzić z niektórymi osobami, ale ona nie należała do osób, które dają sobie wejść na głowę. Myślę, że problemem są jednak uczniowie, którym rodzice pozwalają na zbyt wiele i nie wychowują ich na czujące istoty. No bo kto normalny może tak krzywdzić drugiego człowieka, a potem nawet nie mieć poczucia winy? Koleżanka już na pewno nie wróci do naszej placówki i zastanawia się nad całkowitą zmianą pracy, a ja nawet nie wiem, czy powinnam ją powstrzymywać.
- Kotek, wciąż jej nie powiedziałaś? Cholera, na co ty czekasz?
- Na drugie nadejście Chrystusa! - rzuciłam - I ani chwili wcześniej! Teraz, właź do szafy!
Avatar użytkownika
klara
 
Posty: 98
Dołączył(a): środa, 15 października 2014, 16:39

Poprzednia strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron