Jak efektywniej uczyć (się) języka angielskiego?

Forum nauczycieli języka angielskiego

Jak efektywniej uczyć (się) języka angielskiego?

Postprzez m.t. » czwartek, 29 marca 2012, 14:51

Wkuwanie na pamięć słówek, karteczki z nazwami przedmiotów porozklejane po całym domu, oglądanie filmów, czytanie książek i słuchanie muzyki po angielsku to tylko niektóre ze sposobów wymyślonych przez uczących się języka angielskiego. Wszystko sprowadza się do tego, aby w jak najkrótszym czasie zapamiętać jak najwięcej słów. Każdy uczy się w swoim tempie, jednym łatwiej zapamiętać obrazki i napisy, innym usłyszane słówka. Jeśli chodzi o dzieci, nauka języków przychodzi im łatwiej niż osobom dorosłym, szczególnie jeśli jest to nauka przez zabawę...

Link: http://www.oswiatowiec.pl/content/jak-e ... gielskiego
m.t.
 
Posty: 130
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 15:21

Re: Jak efektywniej uczyć (się) języka angielskiego?

Postprzez Impulsywny » poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 08:00

Proponuję zapoznać się z metodą projektów :)

Metoda projektów w nauczaniu języków obcych
http://www.impulsoficyna.com.pl/index.p ... 264#wiecej
Avatar użytkownika
Impulsywny
 
Posty: 40
Dołączył(a): czwartek, 19 stycznia 2012, 09:22

Re: Jak efektywniej uczyć (się) języka angielskiego?

Postprzez mika » czwartek, 2 października 2014, 09:16

U nas w zeszłym roku pojawil się w szkole magazyn nationak geographic odkrywca. W każdym numerze jest artykuł po angielsku - są ciekawe i dzieciaki czytały je z entuzjazmem, mogły pobrac też magazyn na tablet i utrwalać słówka w domu. Nie tlyko uczymy języka,a le też czegos ciekawego o świecie.
mika
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek, 17 października 2013, 13:44

Re: Jak efektywniej uczyć (się) języka angielskiego?

Postprzez Monia » sobota, 4 października 2014, 10:20

Wazne, zeby uzywac jezyka w zyciu codziennym, dlatego ten magazyn nationak geographic odkrywca to bardzo dobry pomysl na nauke jezyka . W tym roku , jakos w pazdzierniku ma wyjsc prenumerata dla rodzicow i dzieci, wiec to dobry sposob na utrwalanie slowek:)
Monia
 
Posty: 9
Dołączył(a): środa, 23 października 2013, 11:21

Re: Jak efektywniej uczyć (się) języka angielskiego?

Postprzez mika » środa, 26 listopada 2014, 13:52

Zgadza się. National mozna już prenumerować indywidualnie zgodnie z obietnicą i to niedrogo - 40 zl za rok.
mika
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek, 17 października 2013, 13:44

Re: Jak efektywniej uczyć (się) języka angielskiego?

Postprzez Monia » wtorek, 2 grudnia 2014, 13:31

no, cena jest bardzo zachecajaca:)
Monia
 
Posty: 9
Dołączył(a): środa, 23 października 2013, 11:21

Re: Jak efektywniej uczyć (się) języka angielskiego?

Postprzez balerina » czwartek, 11 grudnia 2014, 14:02

Najlepsza opcja to zapisać się na odpowiedni kurs. Mnie zainteresował ostatnio angielski medyczny w escs w Katowicach i zastanawiam się, czy nie zainwestować w ten sposób w swoje umiejętności. Sam język znam, ale pewnie nie ogarnęłabym dobrze tego tematu, a bardzo mi na tym zależy.
balerina
 
Posty: 172
Dołączył(a): poniedziałek, 13 maja 2013, 11:02

Re: Jak efektywniej uczyć (się) języka angielskiego?

Postprzez janka » niedziela, 11 października 2015, 19:15

Mam ponad 40 lat lat i żeby utrzymać etat w szkole muszę opanować język angielski do poziomu B2. Niby niedużo, ale dla mnie to prawdziwe wyznanie. Po dwóch latach nieregularnego uczęszczania na kursy dobiłam do poziomu B1 i...nie mogę dalej! Jakbym miała dziury w mózgu! Testy i sprawdziany- na 60% ( a ma być 75%). Nie wiem, co robić. Jestem załamana....Poradźcie coś. Jak się uczyć w moim wieku..? Mam mało czasu (nadgodziny, zmęczenie). Nie ma w mojej miejscowości dobrych kursów. Próbowałam, to lipa. Najgorzej ze słuchaniem... :(
janka
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 18 września 2015, 14:36

Re: Jak efektywniej uczyć (się) języka angielskiego?

Postprzez Biologica » piątek, 18 sierpnia 2017, 06:23

janka napisał(a):Mam ponad 40 lat lat i żeby utrzymać etat w szkole muszę opanować język angielski do poziomu B2. Niby niedużo, ale dla mnie to prawdziwe wyznanie. Po dwóch latach nieregularnego uczęszczania na kursy dobiłam do poziomu B1 i...nie mogę dalej! Jakbym miała dziury w mózgu! Testy i sprawdziany- na 60% ( a ma być 75%). Nie wiem, co robić. Jestem załamana....Poradźcie coś. Jak się uczyć w moim wieku..? Mam mało czasu (nadgodziny, zmęczenie). Nie ma w mojej miejscowości dobrych kursów. Próbowałam, to lipa. Najgorzej ze słuchaniem... :(


Praktycznie:
czytaj angielskie książki
oglądaj filmy po angielsku
zapisanie się na kurs również będzie obowiązkowe ponieważ samodzielnie bardzo trudno jest ogarnąć naukę języka, jak sama widzisz po sobie. Wiele szkół oferuje jednak kursy online. Na przykłąd Speak up: https://speak-up.pl/pl/oferta . Myślę,że bardzo dużo dałoby Ci wykupienie sobie rozmowek z native speakerem
Avatar użytkownika
Biologica
 
Posty: 148
Dołączył(a): czwartek, 13 listopada 2014, 03:33

Re: Jak efektywniej uczyć (się) języka angielskiego?

Postprzez Adka » piątek, 31 stycznia 2020, 09:26

Sama również uczę się angielskiego samodzielnie Chodziłam na kurs jednak denerwowało mnie to, ze tempo nauki bylo bardzo wolne Niestety ale wiele osób nie przykladało się do zajęć oraz miało duże braki w słownictwie. Obecnie staram się uczyć w najbardziej przyjemny sposób
rozmawiam na czacie z osobami z innych krajów
oglądam filmy na youtubie
oraz czytam angielskie książki

Polecam zerknąć sobie tutaj --> https://ksiegarnia.pwn.pl/ksiazki-anglojezyczne W księgarni mają sporo promocji na książki anglojezyczke - jest to nauka angielskiego w praktyce a nie jedynie wkuwanie regułek.
Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć...
Avatar użytkownika
Adka
 
Posty: 206
Dołączył(a): środa, 12 listopada 2014, 10:15


Powrót do Język angielski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron