urlop zdrowotny na życzenie dyrektora

urlop zdrowotny na życzenie dyrektora

Postprzez wojtka » czwartek, 13 marca 2014, 17:22

Witam, oczekuję porady w sytuacji, która przydarzyła się naprawdę. Dyrektor zażądał, abym z koleżanką ustaliła, która z nas pójdzie na urlop zdrowotny, bo nie ma godzin, brakuje do etatu, Obydwie jesteśmy zdrowe i nie chcemy takiego rozwiązania, Czeka nas kolejna rozmowa i to przykra.Co robić, jak odpowiedzieć? Obydwie pracujemy 25 lat i mamy identyczną sytuację rodzinną , nie leczymy się , nie korzystamy ze zwolnień lekarskich. Przecież nie znajdziemy lekarza na ulicy. Porady !!!
wojtka
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2014, 17:11

Re: urlop zdrowotny na życzenie dyrektora

Postprzez eland » czwartek, 13 marca 2014, 20:18

Witam, w wielu szkołąch jest to ratunek przed zwolnieniem lub niepełnym etatem. Ja akurat jestem na urlopie zdrowotnym i ŻAŁUJĘ ŻE NIE KORZYSTAŁAM WTEDY KIEDY JESZCZE BYŁY 3 LATA!!! Wspaniała sprawa, odpoczynek psychiczny, nowe motywacje - nie zastanawiajcie się
eland
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 31 sierpnia 2010, 00:10

Re: urlop zdrowotny na życzenie dyrektora

Postprzez pomocwlekcjach » piątek, 14 marca 2014, 14:51

Jeżeli nie skorzysta któraś z was z empatii dyrektora to jedna pójdzie na odstrzał i do zwolnienia. Ot i cała szara i okrutna prawda.
pomocwlekcjach
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 12 września 2013, 20:51

Re: urlop zdrowotny na życzenie dyrektora

Postprzez wojtka » piątek, 14 marca 2014, 17:45

Dzięki ! Proszę o informacje, czy zmieniły się przepisy od stycznia 2014 i czy to prawda, że tylko jeden raz w całej karierze szkolnej można być na urlopie ? To pytanie kieruję przede wszystkim do Eland, bo napisała o trzech latach. Z góry Dziękuję!
wojtka
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2014, 17:11

Re: urlop zdrowotny na życzenie dyrektora

Postprzez eland » piątek, 14 marca 2014, 19:41

witam, z tego co związkowcy mówili na zebraniu to zostawiono nam jeden tylko rok! Ale teraz już nie lekarz rodzinny decyduje tylko lekarz medycyny pracy, a chcą jeszcze ograniczyć się tylko do choroby zawodowej, co w przypadku nauczyciela oznacza, że tylko choroby gardła, strun głosowych będą honorowane!! A nauczyciele w-f którzy mało głosem a dużo ciałem(kręgosłup na przykład) pracują ?? A psychika jak "wysiądzie" ? A oni chcą tylko gardło ...Na razie przed wyborami tego nie zrobią...
eland
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 31 sierpnia 2010, 00:10

Re: urlop zdrowotny na życzenie dyrektora

Postprzez wojtka » piątek, 14 marca 2014, 21:01

Dziękuję Eland, nasi związkowcy tzn. w mojej szkole nic nie wiedzą i dbają tylko o siebie, a ja nie mogłam znaleźć , jakie przepisy weszły 1 stycznia , byłam już na urlopie zdrowotnym 10 lat temu to już nie mogę ? Dobranoc i pozdrawiam !
wojtka
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2014, 17:11

Re: urlop zdrowotny na życzenie dyrektora

Postprzez pomocwlekcjach » sobota, 15 marca 2014, 11:25

W 2014 roku urlop zdrowotny się nie zmienił obowiązuje prawo do z przed lat. Daje go lekarz rodzinny.
pomocwlekcjach
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 12 września 2013, 20:51

Re: urlop zdrowotny na życzenie dyrektora

Postprzez wojtka » sobota, 15 marca 2014, 13:41

Dzięki
wojtka
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2014, 17:11


Powrót do Prawo oświatowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron