Pedagogika Muzyki

Forum nauczycieli muzyki

Pedagogika Muzyki

Postprzez Impulsywny » wtorek, 29 stycznia 2013, 12:06

Pierwsza tego typu publikacja w Polsce:

Pedagogika muzyki
Teoretyczne podstawy powszechnego kształcenia muzycznego


Wiesława Aleksandra Sacher


Obrazek

Wydanie I, Kraków 2012, Format B5, Objętość 320 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowa
ISBN: 978-83-7850-076-6

http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/ped ... ,1427.html

Autorka pracy [...] włożyła ogromny wysiłek, aby zebrać i uporządkować problemy związane z powszechną edukacją muzyczną w Polsce oraz nadać im nowy wymiar. Zrozumienie problematyki, rozległa wiedza autorki – zapewne związana z rzetelnym przygotowaniem muzycznym i pedagogicznym – sprawiają, że książka jest bogatym źródłem wiedzy o kształtującej się nowej subdyscyplinie pedagogicznej, jaką jest pedagogika muzyki. Piszącej te słowa wydawało się niegdyś, że stworzenie takiej pracy przerasta możliwości jednego autora, jednak okazuje się, że stało się to możliwe.
Z recenzji dr hab. Małgorzaty Suświłło, prof. UWM

Lektura pracy budzi szacunek i uznanie za ogrom wiedzy przekazywanej w sposób usystematyzowany przez Autorkę. Struktura pracy i podział materiału treściowego są przejrzyste i logiczne. W poszczególnych rozdziałach i podrozdziałach Autorka omawia kolejno zagadnienia z obszaru wyznaczonego tytułem pracy. Czyni to jasno i klarownie, posiłkując się bogatym materiałem źródłowym. I na to chciałbym zwrócić szczególną uwagę. Imponują […] skala i zakres korzystania z różnych opracowań naukowych, prac badawczych i ich wyników, z wyraźną przewagą najnowszych opracowań i doniesień naukowych opublikowanych w kraju i za granicą. Świadczy to o znakomitej orientacji Autorki w literaturze przedmiotowej i stanie badań nad omawianą problematyką, a równocześnie czytelnikowi dostarcza bogatej wiedzy o dotychczasowym dorobku naukowym w zakresie pedagogiki muzyki.
Z recenzji prof. zw. dr. hab. Jerzego Kurcza
Avatar użytkownika
Impulsywny
 
Posty: 40
Dołączył(a): czwartek, 19 stycznia 2012, 09:22

Powrót do Muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron