Realizacja indywidualizacji nauczania

Realizacja indywidualizacji nauczania

Postprzez lotos » środa, 23 maja 2012, 22:09

Witam. Mam do Was pytanie. Realizuję jeden z bloków Indywidualizacji w Zachodniopomorskim. Mamy problem z realizacją projektu z kilku względów:
1. Umowę podpisywaliśmy w lutym br., do tej pory nie dotarły pomoce dydaktyczne.
2. Mimo ustaleń w umowie (wypłata co 2 miesiące), do tej pory nie dostaliśmy wynagrodzenia.
Założeniem indywidualizacji było stworzenie takich zajęć, na których dzieci z jakimikolwiek problemami, będą miały szansę nadrobić zaległości. Miały być super materiały, które miały zachęcić dzieci do pracy. Póki co, musimy kombinować i to nieźle, bo nie dostaliśmy nawet kartki papieru.


Chciałam się zorientować jak to jest w innych województwach? Czy zleceniodawca wywiązuje się z umowy?
lotos
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 23 maja 2012, 22:00

Re: Realizacja indywidualizacji nauczania

Postprzez lotos » środa, 23 maja 2012, 22:12

Dodam jeszcze, że umowę podpisywaliśmy z Instytutem Rozwoju Regionalnego, jednak rozliczamy się z zajęć przed nimi i przed UM. Pieniądze na projekt są z Unii? Więc tak nie wiemy kto tak naprawdę nie wywiązuje się rzetelnie z założeń i umów.
lotos
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 23 maja 2012, 22:00

Re: Realizacja indywidualizacji nauczania

Postprzez monika43 » czwartek, 24 maja 2012, 21:10

My dostaliśmy pomoce..ale z zapłatą jest gorzej....dostajemy pieniądze nawet do 2 miesięcy po....sprawdzali nasze dokumenty..etc..
monika43
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 3 lutego 2012, 18:14

Re: Realizacja indywidualizacji nauczania

Postprzez lotos » czwartek, 24 maja 2012, 21:26

dostaliśmy właśnie wynagrodzenie.
Monia a ile czasu czekaliście na pomoce? z jakiego województwa jesteś?
Ponoć UM u nas nie zrobił przetargu, stad opóźnienie. Zapowiedzieli już, że pomoce najwcześniej we wrześniu :roll:
lotos
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 23 maja 2012, 22:00

Re: Realizacja indywidualizacji nauczania

Postprzez monika43 » sobota, 2 czerwca 2012, 19:13

Jestem z warmińsko-mazurskiego, właśnie wczoraj dostałam przelew za miesiąc kwiecień..zawsze spóźnione wpłaty..tak około miesiąc. Pomoce dostaliśmy zaraz na początku zajęć, ale bardziej nadają się do zajęć polonistycznych, ja mam matematykę, więc improwizuję sama.
monika43
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 3 lutego 2012, 18:14

Re: Realizacja indywidualizacji nauczania

Postprzez lotos » poniedziałek, 15 października 2012, 18:24

Witam ponownie :)
nie uwierzycie, ale do tej pory nie dotarły do nas pomoce :evil:
prowadzę zajęcia psychoedukacyjne i mam pewien problem.
Są to głownie dzieci nadpobudliwe lub niedostosowane, jak mam zachęcić ich do realizacji zadań czy choćby siadania w kółku? Zazwyczaj umawiamy się jedno ćwiczenie moje, następne wasze, naprzemiennie. Bawimy się tym sposobem w moje zadania i zaspokajam ich potrzeby (głównie ruchowe), ale mam uczucie niedosytu po nich, że mogłoby być lepiej. Bardzo ciężko skupić im uwagę :? Jest to tylko godzina w tygodniu, wiec wzmocnienia muszą następować od razu, nie ma mowy o zbieraniu znaczków czy tym podobnych. Poproszę o pomysły :)
Jest na forum ktoś kto prowadzi zajęcia psychoedukacjne?
lotos
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 23 maja 2012, 22:00


Powrót do Indywidualizacja nauczania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron