podział na grupy na zajęciach komputerowych od 01.09.2012r

Forum nauczycieli informatyki

podział na grupy na zajęciach komputerowych od 01.09.2012r

Postprzez jarress » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 23:06

Witam!
Rozporządzenie MEN z 07.02.2012r. które obowiązuje od 1.09.2012r mówi:

&7.1 W klasach IV–VI szkoły podstawowej, w gimnazjum, zasadniczej szkole zawodowej, liceum ogólnokształcącym, technikum i szkole policealnej podział na grupy jest obowiązkowy:

1) na obowiązkowych zajęciach edukacyjnych: komputerowych, informatyki i technologii informacyjnej w oddziałach liczących więcej niż 24 uczniów; zajęcia mogą być prowadzone w grupie oddziałowej lub międzyoddziałowej liczącej nie więcej niż 24 uczniów; liczba uczniów w grupie nie może przekraczać liczby stanowisk komputerowych w pracowni komputerowej;

Jak zinterpretować ten przepis, jeżeli w pracowni jest 10 komputerów i szkoła nie ma pieniędzy na dostosowanie ilości komputerów do ilości uczniów w klasie liczącej przykładowo 20 osób?
Dzielić, czy nie?

pozdrawiam wszystkich nauczycieli tzw. "infy" :)
jarress
 
Posty: 15
Dołączył(a): poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 23:04

Re: podział na grupy na zajęciach komputerowych od 01.09.201

Postprzez jarress » piątek, 14 września 2012, 09:26

U mnie dyrektorka tylko warknęła na mnie jak wspomniałem o tym przepisie (jeden uczeń przy komputerze). Szkoła nie ma pieniędzy, miasto nie ma pieniędzy i tyle w temacie. Mam zatem 24 uczniów przy 10 komputerach w jednej z klas i wszyscy mają to w nosie łącznie ze mną, bo czego ich w ten sposób nauczę? Mamy 1 głupią godzinę w tygodniu dość ważnego wydawałoby się przedmiotu, do tego małe pracownie i kogo to obchodzi, że nikogo niczego w ten sposób nie nauczymy i zajęcia komputerowe staja się parodią samych siebie? Zrobiłem drugą pracownię na pozyskanych z firm starych komputerach, z darmowym serwerem na linuksie na jednym z tych rzęchów, który ledwo ciągnie 10 stacji i uchodzę odtąd w szkole za dziwnego, kto wie, czy nie groźnego maniaka, którego lepiej się szybko pozbyć. Prosiłem o małe finansowe, naprawdę nieduże wsparcie dla tej pracowni na karty recovery i usłyszałem, że mam sobie zorganizować płatną dyskotekę i w ten sposób pozyskać pieniądze. OK, to nie jest problem, zrobię tę dyskotekę, problemem jest natomiast to, że decydenci mają w d. polską szkołę i to co się z nią za parę lat stanie, a stanie się to, co już zrobiono z polskim przemysłem. Jaki on jest, wystarczy rozejrzeć się wokoło. Po co w ogóle w Polsce uczyć czegokolwiek, przecież mamy tylko produkować tanią siłę roboczą dla UE. To takie proste, tylko nie chcemy tego pojąć. :evil:
jarress
 
Posty: 15
Dołączył(a): poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 23:04


Powrót do Informatyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron