Emerytura po 30 latach pracy.

Re: Emerytura po 30 latach pracy.

Postprzez javasen » sobota, 7 września 2013, 15:15

A ja nie dołączę. Jest mnóstwo zawodów, w których ludzie powinni być silni, szybcy, sprawni i energiczni i teoretycznie też powinni walczyć o wcześniejsze emerytury, a nie walczą. Czasem odnoszę wrażenie, że nam, nauczycielom trochę się w głowach poprzewracało od przywilejów. :roll:
javasen

Postprzez lizaduchowna » sobota, 7 września 2013, 16:37

javasen - Ty naprawdę jesteś nauczycielem?... Własne gniazdo kalasz? :(

Ja, nauczycielka z 30-letnim stażem, uważam, że przedłużenie wieku emerytalnego to jakaś kpina, nie wyobrażam sobie siebie pracującej do ustawowego wieku.
Poza tym - różne branże jednak mają swoje przywileje, a nam, nauczycielom, systematycznie są one odbierane. W zamian natomiast nic nowego.
lizaduchowna

Postprzez AnnaKam » niedziela, 8 września 2013, 12:47

Ja co prawda jestem już na emeryturze - więc na większość problemów związanych z nią nie mogę narzekać, przyznam nawet, że wobec tego, że cieszę się doskonałym zdrowiem, pamięcią i energią życiową - chciałabym uczyć dalej, mogłabym jak najbardziej jeżeli chodzi o wydolność organizmu - jednak sprawy rodzinne zmusiły mnie do odejścia w stan spoczynku.
Nie sądzę jednak, że można narzekać na brak przywilejów dla nas, nauczycieli - i tak mamy ich więcej, niż sporo innych grup zawodowych.
AnnaKam

Postprzez wydrzyk » poniedziałek, 9 września 2013, 01:42

cyngiel napisał(a):Nie zmienia się przepisów gry w trakcie meczu. Nauczyciele zatrudnieni przed 1999 rokiem byli przyjmowani do pracy m.in. na podstawie art.88 Karty Nauczyciela, który mówił, że nauczyciel ma prawo przejść na emeryturę po 30 latach pracy, w tym 25 lat pracy przy tablicy bez względu na wiek. Przyjmując się wtedy do pracy nauczyciel podpisywał z Państwem umowę na takich właśnie warunkach. Tymczasem w 1999 roku Państwo jednostronnie zmieniło warunki umowy, nakazując pracę nauczycielom do 60, 65 roku życia czyli w niektórych przypadkach o ponad 15 lat dłużej. Ci nauczyciele mają prawo poczuć się oszukani i stracić zaufanie do Państwa.

A co mają powiedzieć inne zawody?... Przecież wydłużenie wieku emerytalnego dotknęło mnóstwo juz pracujących i zatrudnionych osób, którym tez zmieniono "przepisy w trakcie gry". Dla mnie to chybiony argument.
cyngiel napisał(a):PS. Czy wyobrażasz sobie panią od nauczania przedszkolnego jak w wieku 60 lat kula się z dziećmi po podłodze, które są w wieku jej prawnuków? a co na to rodzice tych dzieci ?

A co mają niby powiedzieć złego rodzice tych dzieci?... To jakies przestępstwo, amoralna rzecz, naruszenie dobrego smaku czy zasad bezpieczeństwa?... Bez przesady, 60-latka to nie zgrzybiała babcia 80-letnia, a właśnie w Twoim przykładzie IMO bardzo by się sprawdziła, jako dojrzała, doświadczona, rozsądna osoba, mająca praktykę w podejściu do dzieci po wychowaniu swoich wnuków.
A wyobrażasz sobie robotnika drogowego, robotnika budowlanego - którzy w wieku 65 lat mają walić kilofem czy tachać wiadra z zaprawą?... Patrzmy obiektywnie, nie przez pryzmat własnej grupy zawodowej.
wydrzyk

Postprzez ornitolog1 » czwartek, 12 września 2013, 07:58

Ja rozumiem, że każdy broni "swego poletka" - ale w zasadzie zgadzam się z przedmówcami nade mną. Nie uśmiecha mi się tak długa praca, ale wiem, że nie ja jeden (nie my jedni) jesteśmy pokrzywdzeni, ja liczę na zmianę ustawową dla wszystkich, nie tylko dla nauczycieli.
ornitolog1

Postprzez pomocwlekcjach » piątek, 13 września 2013, 05:37

bergo21 napisał(a):Ja również bardzo chętnie dołączę do tego grona pokrzywdzonych. My nauczyciele zostaliśmy przez obecny rząd oszukani podwójnie, raz gdy zabrano nam wcześniejsze emerytury, drugi gdy podwyższono nam wiek emerytalny.
Ja też chętnie dołączę i na ile będę mogła wesprę działania. Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych.
pomocwlekcjach

Postprzez fikusowa_dama » piątek, 13 września 2013, 07:16

Moi drodzy, czy Wy naprawdę myślicie, że jakakolwiek nasza oddolna inicjatywa ma szanse powodzenia?... Patrząc na działania rządu mam wielkie wątpliwości w tym zakresie. Ja już się pogodziłam z narzuconym nam czasem pracy, nie wierzę, że jakiekolwiek petycje, protesty czy wnioski nauczycieli będą pozytywnie załatwione.
fikusowa_dama

Postprzez fikusowa_dama » piątek, 13 września 2013, 07:17

Moi drodzy, czy Wy naprawdę myślicie, że jakakolwiek nasza oddolna inicjatywa ma szanse powodzenia?... Patrząc na działania rządu mam wielkie wątpliwości w tym zakresie. Ja już się pogodziłam z narzuconym nam czasem pracy, nie wierzę, że jakiekolwiek petycje, protesty czy wnioski nauczycieli będą pozytywnie załatwione.
fikusowa_dama

Postprzez grazka364 » piątek, 13 września 2013, 15:23

Dołączam. Nie zmienia się zasad w trakcie gry.
grazka364

Postprzez pomocwlekcjach » piątek, 13 września 2013, 19:30

Jeżeli na początku się wątpi w powodzenie to można niczego nie zaczynać i pracować jak wyrobnik pod cudze dyktando. Bardzo optymistycznie patrzę na inicjatywę popieram ją całym sercem i wesprę w miarę moich możliwości. Na pewno się uda. Chcieć to móc, tak należy trzymać.
pomocwlekcjach

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduchy